Bizden Haberler

02.05.2018

Tepe Grubu için Oluşturduğumuz “TePeople Bilgi ve İletişim” Portalı Yayında!

Tepe Grubu için Oluşturduğumuz “TePeople Bilgi ve İletişim” Portalı Yayında!

Tüm Bilkent Holding Kurumsal Hizmetler Grubu çalışanları artık TePeople Bilgi ve İletişim Portalı çatısı altında buluşuyor. Yeni portal, çalışanların hayatlarını kolaylaştırırken şirketi içindeki etkileşimi de artırmayı hedefliyor.

Bilkent Holding Kurumsal Hizmetler Grubu çalışanlarının hayatını kolaylaştıracak TePoeple Bilgi ve İletişim Portalı yayında. Bilkent Holding Kurumsal Hizmetler İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Departmanı tarafından hazırlanan portalde tüm çalışanlar herm şirketteki projelerden ve gelişmelerden haberdar olabilecek hem de  her türlü bilgi ve belgeye ulaşabilecekler.

Zengin bir yapıda tasarlanan portal, düzenli yayınlanan içeriklerle haber ve gelişmeleri hem duyuruyor hem de arşivliyor. Şirketlerin tüm uygulamalarına da bir erişim kapısı niteliğinde olan TePeople, çalışanların gün içerisinde sürekli ihtiyaç duyduğu Navision, Tepesys, TepeAkademi, QDMS gibi şirket içi uygulamalara da kolaylıkla giriş yapılmasını sağlıyor

TePeople üzerinde bölümler ve içerikleri şöyle:

Bizden Haberler

Bizden Haberler bölümünde tüm şirketle ilgili kurumsal haberlere erişilebiliyor. Haberler, alınan ödüller, kazanılan başarılar ve çeşitli kategorilerde listeleniyor, böylece istenen konuya daha rahat erişim sağlanıyor. 

Kim Kimdir?

Tüm Tepelilerle ilgili bilgilerin bulunabileceği Kim Kimdir? Bölümü sayesinde gün içinde iletişim kurulan kişileri daha yakından tanımak, bir bölümden hızlı bir kontak bulmak mümkün. Ayrıca istenen profilleri takip etme özelliği de bulunuyor.

Yanınızdayız

Şirkette terfi edenler, görev değiştirenler ve işe yeni başlayanlar hakkında bilgilerin paylaşıldığı bu bölümde, duyurulara yorum yazılabiliyor, beğeni gönderilebiliyor ve paylaşımda bulunulabiliyor. Ayrıca duyurulara yapılan ve alınan beğeni, yorum ve paylaşımlara göre puan toplanabiliyor ve en yüksek puanlılar “en arkadaş canlımız”, “en popülerimiz” bölümlerinde listeleniyor.

Videolar

Bazı haber ve uygulamalar video olarak bu bölümde paylaşılıyor. Videolara yorum eklemek, puanlamak veya tavsiye etmek de mümkün. 

Bilgi güncellemek kolaylaşıyor

Çalışanlar, cep telefonu, ev adresi, medeni durumu gibi konulardaki değişiklikleri TePeople’dan kolayca girebiliyor. Ayrıca platformla ilgili danışmak istedikleri konuları, sorunları ve soruları da bu bölümden paylaşabiliyorlar. 

Bildirimler

Çalışanlara gönderilen haber, duyuru gibi tüm içeriklerle ilgili iletilere Bildirimler bölümünden ulaşılabiliyor. Çalışanların bildirimlerden anında haberdar olabilmesi için DijiTakvim adına yeni bir de uygulama sunuyor. Masa üstü uygulaması olarak oluşturulan haberciyi indirerek, vizyondaki filmlerden haberdar olmak, gün içerisinde egzersiz önerileri almak ya da ayın eğitimine göz atmak mümkün.

TePeople ‘ın çalışanların önerileriyle her geçen gün daha da geliştirilmesi hedefleniyor. 

TePeople İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Direktörü Burcu Dilek Diker’e TePeople hakkında görüşlerini aldık:

“TePeople, Bilkent Kurumsal Hizmetler’in 6 grup şirketi, toplamda 23.000’i aşkın çalışma arkadaşımız için hazırladığımız bilgi ve iletişim platformumuz. Bilkent Holding’in gelişim, güvenirlik, bağlılık ve saygınlık değerlerine hizmet etmesi adına kurduğumuz bu online platform ile, bilgi ve uzmanlığa hızlı erişim sunmak, şirket uygulamalarımıza tek kapıdan ulaşarak hız kazanmak, şirketimizin en güçlü yönlerinden çevikliğe hizmet edecek tüm yeniliklere, haberlere ve bizi en iyi yapan başarılarımıza hızlı ve  kolay erişim ve etkileşim sağlanmak amaçlanıyor. Bu platformu diğer şirketlerdeki intranet uygulamalarından ayıran çok ama çok güçlü bir farkı var. Biz çalışma arkadaşlarımızın birbirleri ile etkileşimini ölçebiliyoruz. ‘BİZ1İZ’ diye yola çıktığımız 2018 mottomuzda birlikte güçlüyüz sloganını öne çıkarttık. Bunun temel bir amacı var. Birlikte empati ve paylaşım ile en iyiye ulaşabilmek. Arkadaşlarımızın birbirleriyle takdir ve tebrik etkileşimlerine erişebiliyor, hangi alanlarda bilgiye ihtiyaç duyduklarını görebiliyor ve onlara destek olabileceğimiz bilgi ve uzmanlık alanlarını takip edebiliyoruz. TePeople ile mavi yaka ve beyaz yaka ayrımı olmadan işveren markası olarak gücümüzü birlikte hissedelim, bilelim ve hissettirelim istedik.” 


Haberlere Geri Dön