Bizden Haberler

07.04.2012

Hedef Kitlenizi Etkili Bir Sunumla Nasıl Daha Kolay İkna Edebilirsiniz?

Hızlı sunumlarla hedef kitlenizi ikna eden, onlara ilham veren, onları ifade eden, büyüleyen, harekete geçiren, eğlendiren, onlara yeni şeyler öğreten, meydan okuyan, onları etkileyen, satın almalarını sağlayan, motive eden şaşırtıcı sunumlar tasarlıyoruz. Felsefemiz hazırlanan sunumlarda net ve basit ifadeler kullanmaktır.

Örnek hızlı sunumlar:
Stres yönetimi, tıklayın izleyin, tıklayın indirin ve çevrenizle paylaşın!
Susuzluk, su sorunuyla ilgili bilgilenin, tıklayın izleyin!, tıklayın indirin!
Krizde ne yapmalıyım? tıklayın izleyin! tıklayın indirin!

Her gün çeşitli iş alanlarında harika fikirlere sahip sunumlar yapılmaktadır. Infinity Teknoloji olarak, bu fikirlerin geliştirilmesine ve sunumların bir sonraki düzeye çıkarılmasına yardımcı oluyoruz. Diğer bir deyişle öykünüzü daha iyi anlatmanıza yardımcı oluyoruz.

Peki öykünüzü daha iyi anlatmanızı sağlamak için ne yapıyoruz? Fikrinizi, güvenle sunabileceğiniz son derece etkili görsel bir sunuma dönüştürmek için deneyime dayalı teknikler kullanıyoruz. Neler yapıyoruz: 

  • Sunum içeriği danışmanlığı 
  • Sunum tasarımı 
  • Topluluk önünde konuşma eğitimi 
  • Bilgiye dayalı grafik tasarım 

Bir sonraki sunumunuzda mutlaka bizi deneyin? Nedeni çok basit: Hedefe ulaşma gücünüzü artırıyoruz.

Düşünün, akılda kalmayan bir sunum ne kadar iyidir? Infinity Teknolojinin geliştirdiği felsefe açık ve basit ifadeler kullanmayı önerir. Kuralları en fazla çiğneyen ancak bunu yapmadaki tek amacı fikirlerinizi daha açık ve güçlü bir şekilde ifade etmek olan “kural dışı” sunumlarda uzmanlaşmış bulunmaktayız.

Türkiye’nin en büyük ilk 50 firması arasında bulunan kurumsal müşterilerimiz ve anlatacak çok şeyi olan bireysel müşterilerimize kadar her düzeyde kişiye hizmetlerimizi sunmaktayız. Biz çok iyi öykü anlatımı tasarlıyoruz. Öykülerinizi daha iyi anlatmanıza yardımcı oluyoruz.

Yaratıcılık, yani siz
Daha önce sunumlar yaptırdınız hatta genellikle kendiniz yaptınız. Ancak Infinity Teknoloji bunu farklı bir şekilde yapar. Biz sunum danışmanıyız. Yaratıcılık potansiyelinizi kullanarak tamamen sizi ifade eden bir sunum tasarlamak için çalışıyoruz. Yaratıcı olmadığınızı mı düşünüyorsunuz? Bizce kendinizle ilgili olumsuz düşünüyorsunuz. Herkes bir öykü anlatabilir, herkes etkileyici bir sunum gerçekleştirebilir.

Amaç Satış! Satış! Satış!
Infinity Teknoloji, sıradan satış sunumlarını hedefe ulaşabilen bir konuşmadan ayıran ikna stratejisi geliştirmede uzmandır. Hedef kitlenize, satışı garantileyecek şekilde hitap etmenizi sağlamak üzere konuşmanızı sizinle birlikte tasarlıyor ve geliştiriyoruz.

Artık sıkıcı konferans konuşmalarınızı bırakın
Bırakın madde işaretlerini diğerleri kullansın. Bir sonraki konferansınızda hedef kitlenizi “vay canına faktörü” ile önce çıkan unutulmaz bir sunumla büyüleyin. Hizmetlerimiz, daha profesyonel görünmesi için slayt düzeninizi yeniden tasarlamaktan sunum geliştirme sürecinizin tamamında rehberlik ederek konuşmanızın, konferansın en iyi konuşması olmasını sağlamaya kadar her aşamayı kapsıyor.

Daha iyisini yapın
“Toplantı rutini” ni hepimiz biliriz. İnsanlar yerlerini alırlar. Işıklar kapatılır. Projektör açılır… ve izleyicilerin yarısı uyuyakalır. Ama böyle olmak zorunda değildir! Kurumsal iletişim, bir şirketin faaliyetlerine devam etmesini ve şirket çalışanlarının motive olmasını sağlayan hayat damarıdır. Web ve internet üzerinden yapılacak sunum yayınlarından toplantı odalarına kadar, Infinity Teknoloji etkileyici şirket sunumlarınızı hazırlamanıza yardımcı olarak bilgilerinizi net ve etkili bir şekilde açıklayabilmenizi sağlar.

Basit ama etkileyici fuar sunumları
Asıl konuya ilişkin açılış konuşmasından, stantta yapılan sunumlara kadar, Infinity Teknoloji tüm fuar sunumlarınızı bir üst düzeye taşımanıza yardımcı olmaktadır.
Hemen bizi arayın, etkili sunum tasarımıyla sizi hedefinize ulaştıralım.

İş yaşamında fikirlerinizle başkalarını etkilemek, anlattıklarınızın karşınızdaki tarafından algılanmasını sağlamak, başarı için önemlidir. Fikirlerin akılda kalabilmesi için aşağıdaki özelliklerde olması gerektiğini bir daha hatırlatıyoruz:

Basit: Mesajınız ne kadar kısa ve derinse, o kadar kolay hatırlanır.

Beklenmedik: Düşünerek kolayca bulunabilecek mesajlar iz bırakmaz. Mesajınızın beklenmedik, farklı olmasını sağlmanız gerekir.

Somut: Soyut kavramlar akılda kalmaz. "Teknoloji yarışında hedefe odaklanarak takım oyunuyla başarıyı kazanacağız." ile "Bu yıl aya gideceğiz." mesajları, benzer hedefler için kullanılsalar da, ikincisi daha fazla akılda kalıcıdır.

Güvenilir: Anlatan kişinin, verdiği mesajla ilgili güveni sağlıyor olması gerekir. "Sizin bu konuda deneyiminiz nedir?" sorusu mutlaka yanıtlanabilmelidir.

Duygusal: Dinleyicilerin duygularını harekete geçiren mesajlar, onları etkiler.

Öykü içeren: Araştırmalar, herhangi bir durumu aklımızda canlandırdığımızda, çok daha kolay anladığımızı gösteriyor. Konuyla ilgili aktaracağınız olay ya da öyküler, akılda kalıcılığı artırır.


Haberlere Geri Dön