Bizden Haberler

02.02.2011

Okul 2.0 Öğrenci Merkezli Eğitim ve İletişim Platformumuzla Tanışın!

Platform içersinde bilgi ve eğitimlere ek olarak birlikte çalışmaya olanak sağlayan ve uygulamalara yer verilmiştir. Bu sayede öğretmen ve öğrencilerin eğitim yaşamında gereksinim duyduğu bilgiye anında ve hızlı erişim sağlanarak verim artarken, işbirliği kolaylaşır ve öğrenci merkezli eğitim süreçleri hızlanır.

Okul 2.0 içersinde yeni bir eğilim olan Web 2.0 kavramları doğrultusunda kişilerin katkılarını ve etkileşimlerini sağlayan pek çok özellik bulunmaktadır. Örneğin öğretmenler kendi bilgi, birikim ve deneyimlerini diğer kişilerle paylaşabilecekleri gibi sınıfta yaşanan deneyimlerle ilgili bir günlük tutabilirler. Öğretmenin oluşturduğu bu sınıf günlüğü otomatik olarak sınıfa dahil olan öğrencilerin velilerine gönderilebilmektedir. Veya kişiler bir başka kişinin içeriklerine üye olabilir ve onun eklediği yeni bilgilerden anında haberdar olabilirler.

Okul 2.0 içersinde kişilerin e posta, telefon v.b. tüm iletişim bilgilerine yetkiler dahilinde kolayca erişilebilir. Herkes tarafından belirli kişi veya gruplara mesaj gönderilebilir, e-posta listeleri ve gruplar oluşturulabilir.

Eğitim yönetim sistemi sayesinde öğretmenler tarafından çeşitli e-eğitimler öğrencilerle hızla paylaşılabilir. Veya okul yönetimi tarafından öğretmen ve çalışanlara özel eğitimler oluşturulabilir ve atanabilir. Kişiye atanmış düzenli eğitimlerin yanı sıra binlerce görsel eğitim içersinden unutulan konulara anında ulaşılabilir. Kişinin katıldığı sınavlar, sonuçlar ve alınan sertifikalar izlenebilir. Ayrıca tüm sınıf eğitimi ve e-öğrenme içerikleriyle ilgili talepler toplanabilir, uygun sınıf eğitim takvimleri için rezervasyonlar kolayca yönetilebilir.
Forum ve öneri bölümlerinde değişik konu başlıkları altında diğer kişilerle çeşitli görüşleri tartışılabilir, sorular sorulabilir, puanlama ve yorumlar yardımıyla işe yarayan önerilerin ortak katılımla seçilebilmesi kolaylaşır. Çeşitli anketlerle yeni bir karar, eylem veya planlanan projelerle ilgili görüşler hızla paylaşılabilir.

Okul 2.0 içersinde ortak takvimler, etkinlikler ve dosyalar paylaşılabilir, projeler planlanabilir ve paylaşılan görevler izlenebilir.

Ayrıca çeşitli yarışma, turnuva ve eğitici oyun gibi etkinlikler düzenlenebilir. Çeşitli kavramların farklı kişiler tarafından ortak tanımlanmasına olanak sağlayan bilgi ansiklopedileri (Wiki) oluşturulabilir.

Kişiye özel hale getirilebilen ana sayfa sayesinde Okul 2.0 içersinde kişi kendisini ilgilendiren konularda anında bilgi edinebilir ve pek çok yararlı bilgiye kolayca erişebilir.

Duyuru izleme sistemiyle özellikle kişilere atanmış ve okunup okunmadığının izlenmesi gereken duyurular gönderilebilir.

Sunum yönetim sistemi sayesinde herkes e eğitim oluşturabilir, Çeşitli konulara ait eğitim ve sunum içerikleri öğretmen veya yetkili kişiler tarafından düzenlenebilir, kurgulanabilir ve ister öğrencilere ister velilere kolayca gönderilebilir.

Yeni neslin eğitim sistemi Okul 2.0 ile;

  • Gelin bütünleşin, birlikte üretin, katılın, paylaşın 
  • Eğitim ortamınıza renk, görsellik ve ses katın 
  • İletişiminizi hızlandırın ve çeşitlendirin 
  • İçeriğinizi paylaşın ve fikirlerinizi birlikte zenginleştirin 
  • Yaratın, yenilik yapın, kolayca paylaşın, yenilikleri izleyin. 

Haberlere Geri Dön