Bizden Haberler

03.02.2015

E-Learning Tasarımında Yeni Kavram; TEA ile Bilgi Güvenliği E Eğitimi

Bu eğitim size tehlikelerden korunmanızda nasıl yardımcı olacak?

1. Bilgi Güvenliğini öğrenmedeki hedeflerinizi belirleyin.
Evet, kurumunuz için çalışanlarınızın bilgi güvenliği konusunda bilinçlenmesi çok önemli. Bu eğitimle çalışanlarınızın Bilgi Güvenliğiyle ilgili çok önemli konuları deneyimleyerek öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

2. Keyifle, eğlenerek, akılda kalıcı bir biçimde öğrenin.
Kurumsal ve kişisel bilgi güvenliği öğrenilmesi en zor ve en sıkıcı konulardan birisidir. Ama Infinity Teknoloji olarak bu eğitimi çalışanlarınızın keyifle, eğlenerek ve akılda kalıcı bir şekilde alabilmeleri için mükemmel kalitede bir içerik tasarladık. Eğitim oldukça popüler bir film olan Matrix’in öyküsünden esinlenilerek mizahi bir şekilde tasarlanmış olan keşif tabanlı bir süreçle ilerliyor. Kullanıcı Teo isimli karakteri yöneterek insanlığı kurtarıyor.

3. Deneyimleyerek öğrenin – Harekete geçin.
Eğitimi alan kişi öykü içerisinde, öykünün bir parçası olarak seçimler yapıyor ve çeşitli simülasyonları uygulayarak bilgi güvenliğini gerçekten deneyimleyerek öğreniyor. Bu sayede öğrenme eğlence ile birlikte sağlandığı için, zihnin öğrenmeye karşı direnç oluşturan stres etkisi kırılarak çok daha etkili ve akılda kalıcı bir öğrenme sağlanmış oluyor.

Eğitimin İçeriği
20 başlıkta Bilgi güvenliğinin kapılarını aralayın!

  1. Bilgi Güvenliğinin Temellerini oluşturan unsurlar
  2. Kötü niyetli kişilerin size ulaşma yöntemleri
  3. Saldırılardaki amaçlar
  4. Hackerların size verebileceği zararlar
  5. İnternette güvenlik
  6. Bilgi güvenliğinin ihlal edildiği durumlar
  7. İnternette ticaret 
  8. İç tehditler
  9. Bilgisayar ve mobil cihaz kullanımı
10. Keylogger
11. Sanal klavye
12. Spyware
13. Güvenlik kuralları
14. Sosyal Ağ kullanımı
15. E-posta saldırıları
16. Oltacılar
17. Şifre güvenliği
18. Kablosuz bağlantılar
19. Sistem saldırıları
20. İşletim sistemi güvenliği

Eğitim hakkında yorumlar
“Infinity, çok farklı bir tarzda bir Bilgi Güvenliği eğitimi üretmiş. Klasik eğitim yönteminin çok dışında bir deneyim olduğu ve özellikle genç kuşağın çok ilgisini çekeceğini düşündüğümüz için bu eğitimi hemen değerlendirdik. Çarpıcı bir duyuruyla çıkacağız ve ilginin yüksek olmasını sağlayacağız. Mevcut zorunlu eğitimimizi destekleyici ve sadece ilgilenenlere yönelik güzel bir eğitim oldu. Çok teşekkürler...”

Şen Cemiloğlu – Finansbank
Eğitim ve Gelişim Yönetimi

Eğitimin Amacı
Bu eğitim size, Bilgi Güvenliğinizi sağlayabilmeniz için bilmeniz gereken konularda farkındalık kazandırır ve bu bilgileri uygulayabilmeniz için sahip olmanız gereken deneyimler sunar.

Ayrıca bu eğitim sayesinde olası tehlikelerden korunabilmek için yapmanız gerekenler hakkında da bilgi ve yetkinlik sahibi olacaksınız! 

Unutulup giden, sıkıcı eğitimlerden yoruldunuz mu?

• Gerçek bir e-öğrenme deneyimi yaşayın.
Zamanınız bizim içinde değerli!
Eğitimimizin içeriği tamamen kişisel bilgi güvenliği  amaçlarınıza uygun ve etkili öğrenmeyi sağlayacak biçimde oluşturuldu.

• Eğlenerek öğrenme ile tanışın.
Bilgi Güvenliği Dünyasında rolünüzü alın.
Eğitimde Teo’nun alacağı kararları seçerek eğitimi yönlendirecek ve öykünün bir parçası olacaksınız.

• Akılda kalıcı, uygulamaya dayalı alıştırmalar yapın.
Eğitimdeki simülasyonlar aracılığıyla Bilgi Güvenliğinizi  sağlamanızda size yardımcı olacak uygulamalar yapmanızı  ve böylece öğrendiklerinizin kalıcı olmasını sağlıyoruz. 

Eğitimi merak ediyorsunuz ama henüz ikna olmadınız mı?
Şunu düşünün: Alacağınız bu eğitim sayesinde sizin için en önemli olan şeyi; ‘bilgilerinizi’ korumanın yollarını öğreneceksiniz.
Bu, sizin için yeterli değilse işte size birkaç neden daha:
• Profesyonel bir ekip tarafından hazırlanmış içeriğimiz ile Bilgi Güvenliği ile ilgili en önemli konular hakkında farkındalık kazanacaksınız.
• Günlük yaşamınızda ve iş hayatınızda farkındalık sahibi olmanız gereken bir konuda pratik deneyimler kazanmış olmak tehlikelerden korunma yolunda bir adım önde olmanızı sağlayacak.
• Eğlenceli ve öykü tabanlı bir eğitim ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Eğitime nasıl ulaşacaksınız?
Siz de çalışanlarınızın bilgi güvenliği konusunda bilinçlenmesini istiyorsanız hemen eğitimimizi satın alabilirsiniz!
Eğitimi hemen sipariş edin, sınırsız kullanım kampanyasından yararlanın. Kira yok, süre sınırı yok, her şey sınırsız. Üstelik eğitimin içeriğinde kendi sistemlerinize yönelik değişiklik ve eklemek istediğiniz içerikleri de sizin için ücretsiz yapıyoruz
(ücretsiz güncelleme 5.000 kişi ve üzeri alımlar için geçerlidir).

Eğitimi ister özelleştirin LMS’inize paket olarak yerleştirin, ister www.hizliegitim.com üzerinden alın. Hızlı eğitim üzerinden alırken de platform bedeli ödemeyin. Yalnızca kullanıcılarınızın bilgilerini bir Excel dosyası olarak göndermeniz yeterli.


Haberlere Geri Dön