Bizden Haberler

21.02.2014

Sözlü Dövüşte Ustalaşmak Eğitimi ile sözlerinizin kölesi değil, efendisi olun!

Eğitimin amacı
Bu eğitimin amacı; kullandığınız kelimeleri fark etmenizi, karşınızdaki insanları daha iyi anlamanızı, etkilemenizi ve ikna etmenizi, doğru ve yerinde sözcükler kullanmanızı ve her durumda sözlü iletişimden kârlı çıkmanızı sağlamaktır.

Bu eğitimi kimler almalı?
Çalışanları ile yapıcı ve seviyeli diyaloglar kurmak isteyen yöneticiler, sıkıntısını yöneticilere uygun bir dille belirtmek isteyen çalışanlar, girdiği sözlü tartışmaları yönetmek isteyenler, zor durumda ve kriz yönetiminde karşısındakini ikna etmek, doğru ve yerinde sözcükler kurmak isteyenler... Kısacası sözleriyle fark yaratmak isteyen herkes!

Kimseye söylememeniz gereken 11 cümlenin farkında olun!

“Anlamazsın”
“Senin derdin ne”
“Seni ilgilendirmez”
“Sen zaten hep böylesin”

Bu tür cümleleri kullanıyor musunuz veya hiç bu cümlelere maruz kaldınız mı? Koşullar ne olursa olsun kimseye söylememeniz gereken yıkıcı, sinir bozucu ve yıpratıcı cümlelerin farkında olun! 


Karşınızdakinin sözünü kesip araya girmenin yollarını öğrenin!

Hiç söz keserken tepki çektiğiniz oldu mu? Veya saldırgan tavırlar sergileyip, ses yükselterek, zoraki bir şekilde kendinizi dinletmek istediğiniz? Ya da hiç sözleriniz kimsenin dikkatini çekmeden masumca havada kaldı mı? O zaman hemen karşınızdakinin sözünü kesmenin ve kendinizi dinletmenin yollarını öğrenin!

Kendi sözlerinizin efendisi olmaya hazır mısınız? Zaman kaybetmeyin! Sözcüklerinizi değiştirin, dünyanız değişsin!

Eğitimden kesit için tıklayınız!


Haberlere Geri Dön