Bizden Haberler

15.06.2015

ASP.NET SCORM Player Çıktı; Var Olan İntranetinizde E-Eğitimleri Kolayca Çalıştırın

SCORM Nedir?
SCORM, Web tabanlı e-öğrenme içeriklerini paylaşmak ve yayınlamak için en yaygın kullanılan uluslararası bir standarttır. E-öğrenme içeriklerinin ve LMS Web portalinin aynı dili konuşarak iletişim kurmasını sağlar. Bu sayede var olan bir LMS’inize dilediğiniz yerden içerik satın alabilir veya dilediğiniz an LMS’inizi içeriklerinizi taşıyarak değiştirebilirsiniz. E-eğitim firmaları bu standartta ortak hareket ederek içeriklerin kolayca paylaşımını ve dolaşımını sağlar. Bu sayede her yerden içerik alabilir ve LMS ’inize ekleyebilirsiniz.

SCORM Player’ın Avantajı Nedir?
Ancak günümüzde bazı kurumlar SCORM standardında eğitimleri çalıştıracak yazılım alt yapılarının olmaması ve bu yapıyı da geliştirememeleri nedeniyle tercih etmedikleri halde zorunlu olarak ayrı bir LMS yatırımına gitmek zorunda kalmaktadır.

Oysa bunun yerine zaten trafik sağlamakta olan entegre tek bir sistemde, örneğin var olan kurumsal intranet üzerinde SCORM tabanlı e-eğitim içeriklerinin çalıştırılabilmesi ve kullanım raporlarının alınması sağlanabilse, çok daha sağlıklı bir çözüm ortaya çıkabilir.

Günümüzde amaca yönelik çok fazla ayrı sistem kullanmak zorunda kalan büyük kurumlar bu sistemleri yönetmenin sıkıntısını yaşamaktadır. Geliştirdiğimiz ASP.NET SCORM Player farklı sistem kullanmadan var olan herhangi bir sisteminde e-eğitimleri de kullanmak isteyen kurumları hedefliyor. Bu sayede hem yatırım optimize edilirken hem de tek bir sistemde tüm yönetim toplanmış oluyor.“Infinity SCORM Player, intranetinize e-eğitimleri hızla entegre edebilmeniz için tasarlanmıştır...”

Ne Satın Alıyorum?
Bu doğrultuda tasarlanan Infinity SCORM Player şimdi 2. sürümüyle kullanıma hazır. Java veya ASP.NET sürümlerinden sisteminize uygun olan herhangi birini seçebilirsiniz. İntranetinize veya var olan herhangi bir sisteminize kolayca eklenen bir modüldür. Tüm SCORM tabanlı eğitimleri izleme, sıralama ve raporlama işlevlerini sağlar. Dilerseniz tüm kullanıcılarınızın tüm izleme verilerini grafiksel olarak ta raporlayabilirsiniz.

Infinity SCORM Player, e-öğrenme geliştiricilerine de güncel ve eksiksiz SCORM özelliklerini sağlayan bir modüldür. Bu sayede geliştirdiğiniz içerikleri test edebilir ve müşterilerinize hızla sunabilirsiniz.

Sistemin genel özellikleri;

• İsteğe özel uyarlanabilir görünüm ve kullanım
• Çoklu dil desteği
• Web sunucu ara yüzleri
• Esnek mimari
• Kapsamlı veri tabanı desteği (MS-SQL)
• Grafik destekli kullanıcı ve yönetim raporları
• Seçeneğe bağlı sınav, sertifika modülleri
• Tüm dosya çeşitlerine destek (.LRM desteği)
• SCORM 1.2 ve 2004 desteği
• Articulate, Lectora vb. paketlerini çalıştırabilme
• Atama ve tamamlama statüleri
• Yükleme sırasında iç ADL ve hata kontrolü

İçeriklerinizi oluşturun, SCORM standardında paketleyin, hemen yükleyin, atayın ve paylaşın.

İlgileniyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

KAMPANYA
Kısa bir süre için kampanya dahilinde var olan LMS ini değiştirmek isteyen 1.000 ‘in üzerinde çalışanlı kurumsal müşterilerimize ASP.NET SCORM Player lisansı ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Not: Kurulacak sistemlerin yapısına göre değişen entegrasyon hizmet bedeli ücrete dahil değildir.


Haberlere Geri Dön